دانلود اپلیکیشن اندروید

دولت سهم ویژه ای به تسهیلات اشتغال زایی سروستان اختصاص داده است

دکتر عنایت الله رحیمی که به شهرستان سروستان سفر کرده بود در جلسه شورای اداری این شهرستان، عنوان کرد: بی تردید همه مدیران کار خود را بر این مبنا تنظیم کرده اند که دوران مسولیت را فرصتی مغتنم برای خدمت رسانی به مردم و توسعه کشور تلقی کنند و این تلاش ها رضایت مردم و حق تعالی را در پی داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه مسئولان باید به معنای واقعی کلمه مردم را ولی نعمت خود بدانند، خاطرنشان کرد:  هیچ یک از ما در بالاترین و پایین ترین سطوح مدیریتی شانی جز خدمت گذاری نداریم و اگر غیر از این باشد راه صوابی را در پیش نگرفته ایم.
وی با اشاره به شرایط کنونی کشور و فشارها و تحریم هایی که تحمیل شده است، اظهار کرد: زمانی که  در محاصره اقتصادی و تحریم باید وضعیت را بر این مبنا بسنجیم چرا که  نمی توانیم انتظار داشته باشیم با این فشارها  همه چیز مناسب و خوب باشد.
استاندار فارس بیان کرد: بی تردید بخشی از معضلاتی که امروز در قالب تورم، عدم سرمایه گذاری و گرانی  گریبانگیر جامعه شده نتیجه این تحریم ها است.
دکتر رحیمی با بیان اینکه تحریم ها نباید باعث تعطیلی امور و مانع حرکت و تلاش ما باشد، افزود: کشور ما دارایی های زیادی اعم از منابع طبیعی و زیرزمینی، نیروهای انسانی کارآمد ، انسان های متدین دارد بنابراین می توانیم از تحریم ها بگذریم و این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم تا آینده بهتری برای کشور رقم بخورد.
وی با اشاره به اینکه مردم فرهیخته و متدین سروستان نیز با مسائل و مشکلات مختلفی مواجه هستند، بر لزوم تلاش حداکثری مسئولان برای رفع این مشکلات تاکید کرد و افزود: در این مسیر نیازمند توجه به پتانسیل ها و توانمندی های نهفته و آشکار شهرستان سروستان و همچنین توجه به برنامه هایی همچون برنامه توسعه، آمایش و بودجه های سنواتی هستیم.
آشنایی دیرینه مردم سروستان با تجارت های خرد و کلان و فعالیت صنایع کارگاهی و کارخانه ای، نزدیکی به مرکز استان، نزدیکی به مسیر بزرگراه، پتانسیل های گردشگری تاریخی و طبیعی از جمله توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان سروستان بود که استاندار فارس به آنها اشاره و خاطرنشان کرد: توجه بیشتر به این ظرفیت ها زمینه بهره مندی مردم شهرستان از آنها را فراهم خواهد کرد.

دکتر رحیمی توجه به پروژه های عمرانی شهرستان، رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ، تخصیص تسهیلات اشتغال زایی و توجه به پروژه های اثر گذار شهرستان در سند پیشران توسعه استان را از جمله اقداماتی دانست که مدیریت ارشد استان در راستای بالفعل کردن پتانسیل های این شهرستان در دستور کار قرار داده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس به اختصاص اعتبارات اشتغال روستایی به شهرستان سروستان اشاره کرد و گفت: سهم شهرستان از این اعتبارات 6 میلیارد تومان بوده که به دلیل مشکلات موجود تا 30 میلیارد تومان افزایش یافته و تاکنون 15 میلیارد تومان از این مبالغ ارائه شده است همچنین در  تسهیلات فراگیر نیز سهم شهرستان  6 میلیارد تومان بوده  تا کنون 26 میلیارد تومان اختصاص یافته است.
اختصاص بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی، ارائه تسهیلات 18.5میلیاردی به 118 طرح کشاورزی در سال گذشته ، ارائه تسهیلات 15.4 میلیاردی به 56 طرح کشاورزی در سال جاری، توسعه 5 هزار هکتاری باغات پسته، توسعه 200 هکتاری کاشت گیاهان دارویی ، توسعه 100 هکتاری کاشت زعفران از اقداماتی است که به گفته استاندار فارس در زمینه کشاورزی شهرستان سروستان انجام شده است.
دکتر رحیمی همچنین به توسعه صنایع تبدیلی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی 18 واحد صنایع تبدیلی  با ظرفیت 73 هزار تن در این شهرستان ایجاد شده و 48 واحد نیز با ظرفیت 144 هزار تن مجوز تاسیس گرفته اند.
استاندار فارس همچنین از اجرا 43 کیلومتر راه اصلی در شهرستان سروستان در دولت تدبیر و امید خبر داد و 17 کیلومتر باند دوم سروستان تا گردنه عرفه و 26 کیلومتر راه اصل مومن آباد به خرامه را از جمله این موارد دانست

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top