دانلود اپلیکیشن اندروید

پیام استاندار فارس به مناسبت روز دانشجو

  • عنایت الله رحیمی استاندارفارس

بسم الله الرحمن الرحیم

شانزدهم آذرماه نقطه عطفی در جنبش دانشجویی است. دانشگاه مبدأ تحولات و دانشجو نماد آگاهی، بیداری، آزادی خواهی و حق طلبی است. 
اعتقاد و باور به حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش که برگرفته از آموزه های قرآنی است همواره ذهن و ضمیر دانشجو را به آزادی بیان و اندیشه و اهتمام به نقد حکومت و حاکمیت ها و تساوی حقوق شهروندی و در یک کلام به آرمان گرایی و آرمان خواهی رهنمون می سازد و دانشجو را به پویایی و حرکت بر می انگیزاند.
 جنبش دانشجویی در شانزدهم آذرماه سال 1332 دفاع از آرمان حق طلبانه را با خون خود امضا نمود و در تاریخ مبارزات دانشجویی، نام دانشجو را با آزادگی و حق طلبی، قرین  و سربلند ساخت. 
دانشگاه محل بالیدن و رشد شخصیت ها و جوشش و جهش و هدایت استعدادهاست و دانشجویان، سخت متأثر از جوشش، جهش و جنبش های دوران دانشجویی هستند و جامعه چشم انتظار هدایتگری دانشگاه و دانشجویان است. 
روز دانشجو فرصت مناسبی است برای یادآوری این نکته که دانشگاه علاوه بر توجه به علم و تحقیق و کارآفرینی باید در جریان آرمان گرایی و آرمان خواهی و هدف گذاری های سیاسی- اجتماعی به جوانان میدان بدهد به آنان اجازه پرسشگری بدهد تا قاعده ی بازی سیاست را بیاموزند و جوهر شخصیتی خود را محک بزنند و خود را برای تحول و نقش آفرینی در اجتماع آماده کنند زیرا آینده متعلق به فرهیختگان عرصه ی علم و عمل و جسارت و جرأت است. دانشمندِ بینش مندِ با اراده و باعرضه و سیاست ورز می تواند منشأ اثر و تحول و تأثیر باشد. 
اینجانب ضمن گرامیداشت روز دانشجو و آرزوی توفیق و بهروزی برای دانشجویان عزیز به رؤسای دانشگاه و مسئولین امور دانشجویی، توصیه و تأکید می نمایم که رفتار، فعل و انفعال و کنش و واکنش سیاسی-اجتماعی دانشجویان را به رسمیت بشناسند و نقد و نظر دانشجویان را به عنوان دیدگاه و نگاه کارشناسی به دیده ی خیر و خدمت بنگرند تا بستر لازم برای تمرین گفتگو ، نقد، تحمل ایده ی منتقد و مخالف و اعتقاد به خرد جمعی در دانشگاه برای دانشجو فراهم شود. همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: « حرکت سیاسی دانشجویان و کار سیاسی در دانشگاه ها چیز مثبتی است.» 
عنایت الله رحیمی – استاندار فارس

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top