دانلود اپلیکیشن اندروید

نیازمند پژوهش‌های هدفمند در مقطع تحصیلات تکمیلی هستیم

دکتر عنایت الله رحیمی، در مراسم روز پژوهش ضمن ابراز خرسندی از کسب عنوان رتبه اول پژوهش کشور، عنوان کرد: به دست آوردن این رتبه برترنشان دهنده ظرفیت علمی و پژوهشی مراکز علمی و دانشگاهی استان است.

دکتر عنایت الله رحیمی، در مراسم روز پژوهش ضمن ابراز خرسندی از کسب عنوان رتبه اول پژوهش کشور، عنوان کرد: به دست آوردن این رتبه برترنشان دهنده ظرفیت علمی و پژوهشی مراکز علمی و دانشگاهی استان است.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط جنگ اقتصادی کنونی باید از این ظرفیت دانشگاهی بهره بگیریم خاطرنشان کرد: امید ما به این است که بتوانیم با استفاده از فکر و اندیشه اساتید  و دانشجویان و تبلور توانمندی های داخلی از این جنگ اقتصادی پیروز و سربلند خارج شویم.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس اخلاق را به عنوان اولویت کسب علم و دانش در دانشگاه ها و مراکز علمی مطرح کرد و گفت:
رفع بسیاری را مشکلات کنونی جامعه با آشنایی اساتید و دانشجویان با اخلاق اسلامی تحقق خواهد یافت.
وی ادامه داد: اگر نسل آینده ساز کشور با اخلاق اسلامی آشنا شود و در کنار روحیه آزاد اندیشی و آرمان خواهی این اخلاق را تقویت کند دستیابی به پیشرفت همه جانبه در زمینه های مختلف، جتماعی، سیاسی، فرهنگی و... را تسهیل خواهد کرد.
 
استاندار فارس بر اهمیت جایگاه تشکل ها و انجمن های دانشجویی تاکید کرد و افزود: دانشجو باید این امکان را داشته باشد که حرف ها و نقدهای خود را بدون لکنت زبان بیان کند اما این نکته این حائز اهمیت است که در بیان نقدها و نظرات باید اخلاق اسلامی رعایت شود.
وی ادامه داد: در اخلاق اسلامی پرده دری جایگاهی ندارد و کسی که با ادبیات غیر قابل قبول مسئولان حقوقی و منتخب مردم را خطاب قرار می دهد نمی تواند در جامعه اثر گذار باشد.
 
دکتر رحیمی بیان کرد:  یقین داریم در مقطع فعلی هیچ ضرورتی برای ما مهمتر از ایجاد امید و افزایش اعتماد در میان مردم و افزایش سرمایه اجتماعی نیست.
 
استاندار فارس افزود: امروز فارس ٢٠٠ مرکز آموزش عالی دارد و ۲ دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی، با بیش از ٢ هزار استاد صاحب نظر در سطح منطقه و جهان، گل سرسبد این مراکز محسوب می شود.
وی خواستار توجه ویژه به کاربردی شدن پایان نامه‌های ارشد و دکتری برای بهبود وضعیت اقتصادی و ورود به چرخه صنعت و نهایتا خلق ثروت شد وگفت: نیازمند پژوهش‌های هدفمند در مقطع تحصیلات تکمیلی هستیم.
او همچنین با بیان اینکه سر تعظیم بر صبر و تحمل این مردم برای حفظ استقلال کشور فرود می‌آوریم، گفت: در جنگ حلوا توزیع نمی‌کنند، جنگ با سختی همراه است؛ امروز هم جنگ اقتصادی بسیار پیچیده و سخت تر از جنگ نظامی است که تنها با اتحاد می‌توان از این عرصه سخت عبور کرد.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور ما از گذشته دور تک محصولی و وابسته به نفت بوده که برای عبور از آن به کاربردی شدن علم و تولید کالای حاصل از آن و نهایتا افزایش ثروت نیازمندیم.
رحیمی که اعتقاد دارد بدون تنوع شغلی نمی‌توان فشارهای اقتصادی را بر مردم کم کرد و اگر فشاری بر مردم مستولی است بخش زیادی از آن به وابستگی به اقتصاد تک محصولی باز می‌گردد که در شرایطی مانند تحریم بسیار ضربه پذیر است، گفت: باید برای اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به مواردی مانند افزایش مالیات و خلق ثروت‌های جدید روی بیاوریم تا اقتصاد نفتی را به اقتصادی چند وجهی تبدیل کنیم.
وی کاهش نرخ بیکاری در استان فارس را نشان از سرمایه گذاری و تلاش دانست و گفت: یقین داریم با افزایش تعداد شرکتهای دانش بنیان و راه‌اندازی کارخانه نوآوری می‌توان زمینه اشتغال بیشتر را فراهم کرد.
استاندار فارس همچنین بر لزوم روشنگری دانشگاهیان در انتخابات پیش رو تاکید و خاطرنشان کرد: از آنجا که دانشگاه منشا تحولات است، انتظار بر این است که این قشر فرهیخته با تحلیل‌های روشنگرانه خود، به ایجاد فضای بانشاط ، رقابتی ، مشارکتی ، سالم و امن در انتخابات پیش رو کمک کنند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top