دانلود اپلیکیشن اندروید

ضرورت توجه ویژه به ظرفیت پایان نامه های دکترا در حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری استان فارس

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس بر ضرورت حذف سهم خواهی دستگاه های اجرایی استان در اولویت ها و اعتبارات پژوهشی استان فارس تاکید کرد.به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس ، دکتر حسن نوروزی که در دومین جلسه گروه کاری پژوهش ، فناوری و نوآوری استان فارس که با هدف بررسی عناوین اولویت های پژوهشی استان در سال ۱۳۹۸ تشکیل شده بود سخن می گفت، اظهار داشت: در سال های قبل ، دستگاه های اجرایی می توانستند یک درصد اعتبارات هزینه ای خود را منهای فصول ۴ و ۶ ، صرف اقدامات و فعالیت های پژوهشی نمایند.
وی در عین حال خاطرنشان ساخت: بر اساس تصمیم جدید قانونگذار در سال های اخیر ، شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس اجازه دارد تا اعتبارات پژوهشی استان فارس را طبق اولویت های کاری که از دستگاه های اجرایی اخذ شده تجمیع و توزیع نماید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در بخش دیگری از سخنانش هدف از تجمیع اعتبارات پژوهشی توسط قانون گذار را ، اجرای ۴ اقدام تاثیرگذار و بزرگ در حوزه پژوهش استان ذکر کرد و تاکید داشت: اجرای ۵ کار پژوهشی تاثیرگذار در استان فارس بهتر از توزیع اعتبار بین ۴۰ اولویت پژوهشی است که در نهایت مشکلی از استان را حل نکند.
دکتر نوروزی با بیان اینکه قرار نیست دستگاه های اجرایی استان فارس از اعتبارات پژوهشی استان سهم خواهی نمایند ، اظهار داشت: اگر دستگاه های اجرایی استان فارس به دنبال سهم خواهی از اعتبارات پژوهشی استان باشند مطمئن باشید اتفاق تاثیرگذاری در این حوزه، رخ نخواهد داد.
وی در ادامه از مخالفت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس با سهم خواهی دستگاه های اجرایی استان فارس در توزیع اعتبارات پژوهشی سخن گفت و تاکید کرد: سهم خواهی دستگاه های اجرایی از این اعتبارات ، با روح قانون مغایرت دارد که می بایست در مرحله اول دستگاه های اجرایی از سهم خواهی خود کوتاه آمده و در مرحله بعد برخی عناوین پژوهشی استان ضمن چکش کاری مجدد، با یکدیگر ادغام شده و یا اصلاح گردند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در عین حال گفت: برخی از عناوین پژوهشی اعلام شده ، کارکرد مناسبی ندارند که می طلبد همکاران دانشگاه شیراز و حوزه مدیریت آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در این خصوص، اصلاحات لازم را در اسرع وقت انجام نمایند.
دکتر نوروزی در بخش دیگری از سخنانش از اعلام حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در خصوص توجه به ظرفیت پایان نامه های دکترا در حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری استان فارس خبر داد و تصریح کرد: اگر دانشجویان دکترا ، احساس کنند که پایان نامه دکترا آنها، مورد درخواست است و می تواند مشکلی را از مشکلات استان فارس حل نماید، طبیعتا هم توانستیم بین دانشجویان این نگرش مثبت را به سمت مسائل استان تغییر جهت دهیم و هم به خود دانشجو کمک نموده ایم.
وی در عین حال یادآور شد: پایان نامه دکترا بر اساس رعایت اصول و چارچوب مبانی تئوریک و روش تحقیق انجام می شود و یقین دارم که اعتباری که در این خصوص می دهیم بر اساس رعایت همین اصول و طرح علمی و آکادمیکی صورت گرفته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در بخش پایانی سخنانش بر ضرورت پایان طرح های پژوهشی نیمه تمام استان فارس تاکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی استان فارس که در سالیان گذشته اعتبارات پژوهشی گرفته اند اما هیچگونه خروجی در این زمینه نداشتند می بایست قبل از اینکه دستگاه های نظارتی استان فارس در این زمینه ورود نمایند، خروجی کار پژوهشی خود را اعلام کنند.
لازم به ذکر است ، در این جلسه که به منظور تصویب عناوین پژوهشی مصوب کمیته های تخصصی گروه کاری پژوهش، فناوری و نوآوری استان فارس تشکیل شده بود ، پس از حدود ۲ ساعت بحث و تبادل نظر فشرده ، مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس و دانشگاه شیراز عناوین پژوهشی و تاثیرگذار استان را در ۷ سر فصل اولویتی ( اقلیم و محیط زیست، زیربنایی و گردشگری، فرهنگی، اجتماعی، اقتصاد و رونق تولید، سیاسی و سلامت) را مجددا بررسی و اصلاحات عناونینی مورد نیاز جهت طرح در کارگروه پژوهش، فناوری و نوآوری استان فارس را انجام نمایند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top