دانلود اپلیکیشن اندروید

مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس افتتاح شد

طی آیینی که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر ورزش و جوانان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس جهاددانشگاهی کشور برگزار شد، همزمان با افتتاح 5 مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی در کشور، مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس نیز آغاز به کار کرد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس شنبه ٢٨ دی در بخشی از این مراسم که به شکل سراسری و با بهره‌گیری از ویدئوکنفرانس برگزار شد، بیان کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی با همکاری سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی فارس راه‌اندازی شده است.

دکتر مظاهر بابایی خاطرنشان کرد: نگاه به دانش و فناوری از همان ابتدی تاسیس جهاددانشگاهی با رویکرد فرهنگی در دستور کار قرار گرفت و طی چهار دهه گذشته استمرار یافته است.

او ادامه داد: همکاران ما در سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان براساس منویات رهبری و نیاز روز به ویژه رفع دغدغه اشتغال و بیکاری افراد تحصیلکرده و جوان، برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده‌اند که راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی تحت عنوان منش از جمله آنهاست.

رئیس جهاددانشگاهی فارس هدف از راه‌اندازی مرکز منش را تبدیل ایده‌ها و نوآوری‌ها به ثروت در راستای تولید و رونق اقتصادی ذکر و عنوان کرد: معمولا مجموعه‌های ایده پرداز افراد خاصی را مد نظر قرار می‌دهند اما مخاطب این مرکز همه افراد دارای ایده‌های نو هستند.

 

بابایی همچنین مشاوره، دسترسی به فضای مورد نیاز، مشاوره و کارگاه‌های آموزشی مختلف را از خدماتی عنوان کرد که توسط این مرکز ارائه می‌شود.

او که حضور چنین مراکزی در سطح استان‌ها را اثر گذار می‌داند، گفت: امروز با توجه به رشد فناوری و تکنولوژی نیاز به ایده پردازی داریم و این مرکز پیشگام برای افراد ایده پرداز است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس همچنین از راه‌اندازی ٩ مرکز نوآوری و شکوفایی در سطح استان تا پایان سال ١٤٠٠ خبر داد و گفت: حمایت مسئولان موجب افزایش تعداد این مراکز می‌شود.

بابایی ابراز امیدواری کرد که همه مدیران و نهادها دست به دست هم دهند تا بیش از پیش خدمات کارآفرینی به جامعه جوان ارائه شود و خاطرنشان کرد: امید است خدمات مرکز نوآوری و شکوفایی در جهاددانشگاهی برای کاهش مشکل اشتغال توسعه یابد.

 این مراسم در مرکز آموزشی جهاددانشگاهی فارس با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس دانشگاه علمی ‌کاربردی استان فارس برگزار شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top