دانلود اپلیکیشن اندروید

دولت الکترونیک تقویت کننده سرمایه اجتماعی است

 استاندار فارس با اشاره به افزایش سرمایه اجتماعی پس از ارائه خدمات الکترونیک،گفت: خدمات الکترونیک، صیانت از حقوق شهروندی، ارتقاء کیفیت خدمات دهی دولت و شفافیت را به دنبال دارد.

عنایت الله رحیمی یکشنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان بیان کرد: ایجاد خدمات الکترونیک یکی از موضوعاتی بود که دولت همواره به دنبال ایجاد آن بود و کاهش بروکراسی اداری در کنار رضایتمندی افراد از جمله ویژگی‌هایی است که دولت الکترونیک به مردم ارائه می‌دهد.

استاندار فارس عنوان کرد: از جمله ویژگی‌های خدمات دولت الکترونیک کاهش هزینه‌های اختصاصی و عمومی در بازه زمانی بلندمدت هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی و مردم است.

چاستاندار فارس همچنین با تاکید براینکه کاهش رفت و آمد می‌تواند هزینه‌های تحمیلی در حوزه محیط زیست را نیز کاهش دهد اضافه کرد: سرمایه انسانی، مدیریت عملکرد، صیانت از حقوق مردم از جمله کمیته‌هایی است که در حوزه تسهیل خدمات دولت الکترونیک درنظر گرفته شده است.

رحیمی به دستگاه‌های اجرایی توصیه کرد: با توجه به وسعت خدمت دستگاه‌ها میز خدمت الکترونیکی باید به همان وسعت باشد و خدمات ارائه شده متناسب با فعالیت دستگاه‌های اجرایی باشد.

استاندار فارس تاکید کرد: ارتباط میان دستگاه‌های اجرایی باید بیش از پیش مورد توجه باشد و دستگاه‌های اجرایی در چهار حوزه خدمات دولت الکترونیک اقدامات مثمر ثمری انجام دهند.

به اعتقاد استاندار فارس حوزه‌های اطلاع رسانی، امکان درخواست خدمت، تولید خدمت و رصد خدمات توسط ارباب رجوع چهار حوزه‌ای است که دستگاه‌های اجرایی باید در آنها فعالیت بیشتری انجام دهند

او با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بیان کرد: پیروزی‌هایی برای جمهوری اسلامی ایران حاصل شد که برخی به دنبال این بودند که این پیروزی‌ها به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: در فرمایشات مقام معظم رهبری علاوه بر بیان همبستگی ملت و دولت، مسئولان کشور را مکلف به برگزاری انتخاباتی دقیق، سالم و رقابتی کردند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top