دانلود اپلیکیشن اندروید

رئیس واحد کدگذاری پست استان: تمام اماکن شهری و روستایی فارس کدگذاری شده است

رئیس واحد کدگذاری اداره کل پست استان فارس گفت: در راستای اجرای طرح جی‌نف، 2 میلیون و 203 هزار واحد از اماکن شهری و روستایی در فارس کدگذاری شده است.

محمدرضا نجاری یکشنبه 18 آذر در نشست مشترک پست و معاونت توسعه و برنامه ریزی استانداری فارس، افزود: از کل 2 میلیون و 203 هزار واحد اماکن شهری و روستایی کدگذاری شده، تعداد 438 هزار واحد در روستاها قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: دراین طرح هر مکان دارای یک کد جغرافیایی اختصاصی در قالب یک نشان استاندارد شده است.

نجاری طرح جی نف را از طرح‌های مهم اقتصــاد مقاومتــی برشمرد و گفت: در راستای اجرای این طرح 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکونی و تجاری درمناطق شهری و روستایی استان ژئوکدسازی می شود.

وی افزود: ژئوکد سازی واحدهای روستایی یکی از نیازهای اصلی است که به ارتقاء شاخص‌های خدمات در روستاها کمک شایانی می‌کند.

رئیس واحد کدگذاری اداره کل پست استان فارس لزوم به روزرسانی و تغییر اطلاعات ساختمان های ژئوکد سازی شده را یادآور و متذکر شد: از سال 94 تاکنون 2 میلیون و 420 هزار رکورد اطلاعات کدپستی نقاط شهری و 698 هزار و 240 رکورد اطلاعات کدپستی نقاط روستایی استان به عنوان زیرساخت مورد نیاز جی نف به روزرسانی شده است.

این مقام مسئول گفت: هرساختمان ژئوکد سازی شده ممکن است یک یا بیش از یک کدپستی داشته باشد، لذا هر سال نیاز است اطلاعات تغییر یافته در کدهای ثبت شده روزآمد شود.

نجاری به تشریح فواید اجرای طرح جی نف اشاره و بیان کرد: با اجرای این طرح یافتن نشانی ها به سهولت و ناوبری به صورت دقیق انجام می شود و در مواردی نظیر امدادرسانی دستگاه‌های خدمات رسان با سهولت بیشتری خدمات می‌دهند.

وی اضافه کرد: همچنین این سامانه به دست اندرکاران کمک می کند سیاست گذاری، تجزیه و تحلیل دقیق‌تری از وضعیت اجتماعی، اقتصادی و جمعیتی مناطق جغرافیایی به دست آورند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس هم در این نشست گفت: جی نف طرح بسیار خوب و مهمی است که باید با سرعت بیشتری محقق و فراگیر شود.

عبدالرضا قاسمپور افزود: برای اجرای این طرح استانداری آماده هرگونه همکاری است.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top