دانلود اپلیکیشن اندروید

اعزام ۱۵ تیم هلال‌احمر فارس به سیستان و بلوچستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از اعزام ۱۵ تیم عملیاتی و فرماندهی مدیریت به سیستان و بلوچستان خبر داد.


حسین درویشی یکشنبه ۲۹ دیماه در جمع خبرنگاران گفت: تیم‌های امدادی و عملیاتی هلال احمر فارس از شهرستان های داراب، لارستان، فسا و نی ریز با استفاده از ۱۰ خودرو کمک دار و ۴ خودرو گروهی با تجهیزات انفرادی و تخصصی به منظور امدادرسانی به مردم آسیب دیده از سیل، به استان سیستان و بلوچستان اعزام شده‌اند.

او با بیان اینکه تیم‌های اعزامی در شهرستان فنوج استان سیستان و بلوچستان مستقر شده‌اند، افزود: وضعیت ۱۵ منطقه توسط امدادگران و نجاتگران و همچنین گروه های تخصصی استان فارس مورد ارزیابی قرار گرفته و توزیع اقلام ضروری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل در حال انجام است.

درویشی با اشاره به راه اندازی انبار امدادی جمعیت هلال احمر استان فارس در شهرستان فنوج، اضافه کرد: در ارزیابی های انجام شده از ۵۴۷ منزل مسکونی منطقه، ۳۲ منزل غیرقابل سکونت بوده و همچنین از ۶۲۱ خانواری که در ۱۵ منطقه ارزیابی شده وجود دارند، ۳۱۳ خانوار نیازمند کمک هستند که اقلام بین آنها در حال توزیع است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس بیان کرد: تاکنون جمعا ۸۰۰ میلیون ریال از سوی مردم فارس به حساب های هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان سیستان و بلوچستان و جنوب و جنوب شرق کشور واریز شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰۰ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته، ۲۲۰ شعله والور و ۲۵۰۰ تخته پتو از جمعیت فارس به استان سیستان و بلوچستان ارسال شده است، گفت: بسته های مواد غذایی حاوی ۱۰ هزار قوطی تن ماهی، ۱۰ هزار قوطی کنسرو بولیا، ۵ هزار قوطی کنسرو برنج، ۲۵۰۰ بسته خرما، ۲۵ هزار عدد لیوان یکبار مصرف و ۲۵ هزار عدد قاشق و چنگال بوده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس در خصوص شیوه‌های کمک به سیلزدگان از طریق این جمعیت گفت: مردم نیک اندیش فارس می‌توانند وجوه نقدی خود را به حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌ها واریز کنند و در کنار این روش شماره حساب ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت و شماره حساب ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه کارگران و کد دستوری #۱۱۲* نیز در اختیار شهروندان فارسی است.

به گزارش ایسنا، بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top