دانلود اپلیکیشن اندروید

تامین مسکن و تسهیل معیشت خانواده های کمتربرخوردار در دستورکار مدیریت ارشد استان فارس قرار دارد

استاندار فارس در سفر یک روزه خود به تهران با روسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی(ره) دیدار کرد و در این دو دیدار جداگانه مسائل مختلفی پیرامون موضوعات مختلفی که به اقشار کمتر برخوردار مربوط بود گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در سفر یک روزه خود به تهران با روسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی(ره) دیدار کرد  و در این دو دیدار جداگانه مسائل مختلفی پیرامون موضوعات مختلفی که به اقشار کمتر برخوردار مربوط بود گفتگو کرد.
 
استاندار فارس ابتدا در نشست خود با پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستصعفان کشور  به افزایش قیمت ها در سال جاری و کاهش میزان قدرت خرید مردم خصوصاً مددجویان عزیز تحت  حمایت اشاره و عنوان کرد: تامین جهیزیه فرزندان این مددجویان در جهت تحقق امر پسندیده ازدواج باید در دستور کار نهادهای متولی قرار گیرد.
 
 وی بیان کرد: با عنایت به اینکه مقرر گردید تعداد ۲۰۰۰ جهیزیه با هم افزایی خیرین عزیز و امداد و همچنین تخفیفاتی که از کارخانجات گرفته خواهد شد و در قالب همایش باشکوهی در اختیار این خانواده ها قرار گیرد.
 
وی از رئیس بنیاد مستضعفان خواست با  دستور تخصیص  مبلغ ۱۰ میلیارد تومان  زمینه تهیه این اقلام را فراهم نمایند.
 
 
 نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه شهر شیراز  به عنوان قطب پزشکی کشور سالانه میزبان مراجعات گسترده‌ای از اقشار ضعیف و مستضعف جامعه جهت استفاده از خدمات درمانی فوق‌تخصصی و تخصصی از جمله پیوند اعضاء بیماری های قلب و عروق و جراحی های فوق تخصصی سوختگی شدید بیماری های اعصاب و روان و تومورهای مغزی است و  مراجعین علاوه بر تحمل هزینه‌های جاری در خصوص اسکان نیز با مشکلات عدیده ای مواجه هستند ، اظهار کرد:به منظور کاهش مشکلات پیش روی بیماران و همراهان مددجویان تحت حمایت این نهاد مقدس و اقشار نیازمند در استان قطعه زمینی جهت ساخت اقامت سرای همراه بیمار در قالب صد سوئیت ۴۰ متری با برآورد ۱۲۰ میلیارد ریال در شهر شیراز اختصاص یافته که  تقاضا میکنیم با دستور جناب عالی بنیاد مستصعفان در تحقق این امر مهم مساعدت و یاری کند.
 
 
دکتر عنایت الله رحیمی همچنین در دیدار دیگری با بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: بیش از ۱۴۷ هزار خانوار ، تحت حمایت این نهاد است و تعداد قابل توجهی از آنها در حاشیه شهر شیراز و سایر شهرهای استان سکونت دارند که از وضعیتی نامناسب در حوزه معیشت برخوردار هستند.
 
وی با اشاره به شرایط کنونی معیشتی  خواهان اختصاص اعتبار به کمیته  امداد استان  به منظور تامین سبدهای غذایی برای افراد کمتر برخوردار تحت پوشش شد.
 
دکتر رحیمی ضمن تقدیر  از اقدامات بسیار ارزشمند کمیته امداد در امر مقدس ایجاد و تامین سرپناه برای مددجویان خصوصاً ایتام یاداور شد:  در راستای تامین مسکن محرومین به ویژه خانواده های ایتام تفاهم‌نامه‌های فی ما بین استانداری فارس و کمیته امداد استان فارس در خصوص خرید و احداث هزار واحد مسکونی در شهر و روستاهای استاد منعقد شده است بنابراین با عنایت به تامین زمین در تمام شهرستان‌ها به منظور هم افزایی در تامین سرپناه این ولی نعمتان و با توجه به کمک دولت و تامین سهم دولتی مساعدت بنیاد مسکن و کمک خیرین نیاز به مساعدت کمیته امداد می باشد.
در این جلسات روسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد ضمن اعلام امادگی برای همکاری در موارد مطرح شده از سوی استاندار فارس  برای سفر به استان فارس در ماه  آتی قول مساعد دادند و از زحمات استاندار فارس در حوزه مستضعفان و کیته امداد و قدرت تفاهم نامه های منعقد شده با استانداری تقدیر کردند.
 
 محمد بذرافشان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس در این دیدارها استاندار فارس را همراهی  کرد و گزارشاتی از وضعیت استان ارائه داد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top