دانلود اپلیکیشن اندروید

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس: استقبال غیربومی‌ها از نمایشگاه‌های فارس بیشتر است

سیدمحمود موسوی ابراز امیدواری کرد که سازمان صمت، اتاق بازرگانی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس بتوانند صنعتگران را ترغیب به حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی ترغیب کنند.

سیدمحمود موسوی سه‌شنبه ١٠ دی در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه به طور میانگین هر هفته یک نمایشگاه مرتبط با یک حوزه اداری در شیراز برگزار می‌شود، گفت: در سال ٩٨ تقویم برپایی نمایشگاه‌ها را در کار گروه توسعه صادرات همانند سایر سازمان‌های اقتصادی و تولیدی ارائه کردیم و در نهایت موفق به دریافت ٦٨ مجور برای ٦٨ عنوان نمایشگاهی شدیم.

او با بیان اینکه سال گذشته  ٤٩ و در سال ٩٦ تنها ٤٨ نمایشگاه در استان فارس برپا شد، افزود: در نیمه اول سال گذشته با مسائلی مانند برجام و محدودیت در ورود کالاهای اولیه مواجه شدیم که به سهم خود موجب کاهش برپایی عناوین نمایشگاهی شد، چرا که تولیدکنندگان به دنبال راهی برای ورود کالاهای مورد نیاز و اولیه به کشور بودند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه ٤٢ عنوان نمایشگاهی از مجموع  نمایشگاه‌های  پیش‌بینی شده امسال تاکنون برپا شده، خاطرنشان کرد: مابقی عناوین نمایشگاهی باقی مانده با دو عنوان اضافه تا پایان سال به تعداد ٢٨ عنوان نمایشگاهی را در ٥ سالن برگزار خواهیم کرد.

موسوی ادامه داد: اگرچه امسال هم با حاکمیت مشکلات اقتصادی روبرو هستیم اما نزدیک به ١٧ عنوان نمایشگاهی در سال ٩٧ و ٩٨ را مجددا احیاء کردیم و همچنین موفق به برگزاری تعدادی از آنها برای اولین بار شدیم که نمایشگاه طلا و جواهر، بورس و بیمه  و نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل از جمله آنهاست.

او خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و مطالعه تلاش کردیم جای خالی بعضی از نمایشگاه‌ها را احصاء و نسبت به برپایی آنها اقدام کنیم.

به گفته موسوی، فارس در تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی پس از تهران با بیشترین تعداد برگزاری عناوین نمایشگاهی در سال جاری مواجه است.

او عنوان کرد: همچنین میزبانی از ٢٥ هیئت  خارجی برای بازدید از شرکت نمایشگاه‌های فارس در سال ٩٨ پیش‌بینی شده بود که تاکنون استقبال از ١٧ هیئت انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: تعداد ٤٨ کارگاه و همایش جانبی امسال در کنار نمایشگاه‌ها نیز برنامه ریزی شده بود که تاکنون ٤٠ کارگاه برگزار شده که امید است تا پایان امسال بیش از تعداد پیش‌بینی شده و به میزان بیش از ٦٥ کارگاه برپا شود.

موسوی با اشاره به افزایش ٢٣ درصدی از نظر روزهای برپایی نمایشگاه نسبت به سال گذشته، افزایش ٦٠ درصد افزایش فضای برگزاری نمایشگاهی نسبت به سال گذشته و افزایش ٣٨ درصدی عناوین نمایشگاهی نسبت به سال 97، بیان کرد: برای امسال٢٢ نمایشگاه بین‌المللی پیش‌بینی شده بود که تاکنون ١٧ عنوان آن برگزار شده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: متاسفانه در برگزاری نمایشگاه‌ها با یکسری محدودیت‌ها مواجه هستیم که از جمله آنها می‌توان به بداستقبالی تولیدکنندگان استان فارس، اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: امسال پایلوت برگزاری نمایشگاه خرما علی‌رغم اینکه استان‌های خرما خیز داریم اما به شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس رسید.

موسوی همچنین با بیان اینکه فارس در سال ٩٧ تنها استانی بود که موفق به برپایی نمایشگاه خودرو با رونمایی از خودرو جدید رهام شد، افزود: هجدهمین نمایشگاه خودرو امسال باز هم به میزبانی فارس در شیراز با حضور شرکت‌های سایپا خودرو، ارم خودرو، مدیران خودرو و نمایندگی نیسان خودرو همزمان با نمایشگاه‌های رنگ و رزین و پلاستیک و چاپ، تبلیغات و رسانه ١٧ تا ٢٠ دی برگزار می‌شود. 

مدیر عامل شرکت بین‌المللی نمایشگاه‌های فارس خاطرنشان کرد: در کنار این نمایشگاه تست جاده‌ای خودرو با نظارت هیئت اتومبیلرانی نیز پیش‌بینی شده است.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top