دانلود اپلیکیشن اندروید

صدور ۲۰۰ پروانه استاندارد در فارس

مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۲۰۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد توسط این اداره کل برای محصولات شرکت‌های تولیدی و خدماتی فعال در استان فارس صادر شده است.


مرتضی رهنما یکشنبه ۲۹ دیماه در جمع خبرنگاران گفت: از کل ۲۰۰ پروانه استاندارد صادر شده از ابتدای امسال تاکنون، ۱۰ درصد تشویقی بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۳۷۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد تمدید و ۳۰۰ پروانه استاندارد تعلیق و یا ابطال شده است، افزود: در این مدت بیش از ۳۰۰۰ بار مورد بازرسی و ارزیابی از واحدهای تولیدی و خدماتی استان فارس توسط کارشناسان اداره کل استاندارد فارس انجام شده است.

رهنما با یادآوری اینکه طی بازدیدهای انجام شده، بیش از ۲۸۰۰ نمونه محصول تولیدی بصورت تصادفی از خطوط تولید و انبارهای واحدهای تولیدی تهیه شده است، گفت: این نمونه‌ها براساس استانداردهای مربوطه در آزمایشگاه‌های همکار مورد آزمون و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: طی این مدت ۱۹۴۰ دستگاه از وسایل بازی نصب شده در شهرهای مختلف استان فارس مورد بازرسی فنی قرار گرفت و بیش از ۲۴۴ وسیله بازی به دلیل نداشتن استانداردهای لازم یا معتبر نبودن گواهینامه استاندارد، توقیف شده است.

مدیر کل استاندارد فارس از آموزش تخصصی مدیران کنترل کیفیت به میزان ۱۸۲۰۰ نفر ساعت در ۱۰ ماه گذشته خبر داد و گفت: ۲ شرکت آموزشی بخش خصوصی جدید به عنوان همکار استاندارد توسط اداره کل تایید صلاحیت شده است.

رهنما اضافه کرد: در این مدت بیش از ۸۰۰۰ مرکز عرضه در استان فارس مورد بازرسی قرار گرفت و کالاهایی که فاقد علامت استاندارد بوده شناسایی و اقدام قانونی لازم در این خصوص انجام شده است.

مدیرکل استاندارد فارس یادآور شد: ۲ هزار و ۳۴۳ آسانسور در این مدت تاییده استاندارد گرفته و ۱۶۷مورد مجوز ظرفیت خالی برای واحدهای تولیدی استان صادر شده است.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top