دانلود اپلیکیشن اندروید

تکمیل پروژه های اثر گذار در اولویت مدیریت ارشد استان فارس

استاندار فارس بر لزوم احیا واحد های تولیدی تعطیل یا تملک شده تاکید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی بر اساس برنامه هفتگی خود در کنار پیگیری مسائل و موضوعات مختلف در سطح استان ، به منظور رفع مشکلات و پیشبرد اموری که نیازمند تصمیمات در سطوح ملی است، این موضوعات را در سفرهای کاری خود به تهران دنبال می کند.

نماینده عالی دولت در استان فارس در سفر اخیر خود به تهران با معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور ، معاون رئیس‌جمهور و سازمان برنامه و بودجه ، معاون اقتصادی رئیس جمهور ، معاون پارلمانی رئیس جمهور ، صندوق حرم های مطهر ، مجمع جهانی اهل بیت و  مدیرعامل بانک صادرات دیدار و گفتگو کرد.

 وی در دیدار خود با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، به موضوع کمبود اعتبار و ناتمام بودن پروژه ها در دو حوزه حمل و نقل و منابع آب پرداخت و با بیان اینکه استان فارس به رغم وسعت جعرافیایی  و تردد قابل توجه گردشگران داخلی و خارجی و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت ارتباطی جنوب به شمال تعداد زیادی پروژه حمل و نقلی در حوزه راه و حمل و نقل ریلی دارد ، خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه تکمیل این پروژه ها سهم بسزایی در توسعه زیر ساخت های استان داشته و در راستای تحقق برنامه های دولت تدبیر و امید است بی تردید پیگیری معاون اول رئیس جمهور در خصوص تامین اعتبار این پروژه ها دستیابی به نتیجه مطلوب را امکان پذیر خواهد کرد.

۴۵ پروژه حوزه حمل و نقل از جمله کمک به طرح توسعه و نوسازی حرم احمد بن موسی(ع) شاهچراغ ، آزادراه شیراز- اصفهان ، فاز یک خط دو قطار شهری شیراز ، راه آهن اقلید یزد ، راه آهن شیراز - اصفهان و همچنین ۳۸ پروژه در حوزه منابع آب ، آبرسانی و تصفیه خانه ها از جمله پروژه آبرسانی به شهر شیراز از سد درود زن ، ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر شیراز و صدرا ، سدهای هایقر و کوار و نرگسی ، طرح های آبرسانی به شهرهای مختلف و شبکه های آبیاری و زهکشی مواردی بود که دکتر رحیمی مطابق با نامه نگاری های پیشین خواهان کمک معاون اول رئیس جمهور برای تکمیل هر چه سریعتر آن ها شد.


پیگیری و تسریع در امور مربوط به اخذ مجوزهای لازم برای استقرار واحد های تشکیلاتی در سطح ۷ شهرستان تازه تاسیس استان از سوی وزاتخانه ها  و پیگیری مسائل و مشکلات طرح احداث پالایشگاه گاز طبیعی به فراورده های نفتی جی .تی.ال از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در دیدار با اسحاق جهانگیری به آنها پرداخت.


دیدار با دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور از دیگر برنامه های سفر اخیر استاندار فارس به تهران بود. وی در این دیدار ضمن تشریح شرایط عمومی استان، اقتصاد کلان استان از جمله سرانه تولید ناخالص داخلی، سرانه سپرده های بانکی، نرخ بیکاری ، ظرفیت های اقتصادی استان در حوزه های گردشگری، کشاورزی صنعت و معدن، پتروشیمی، بهداشت و درمان، تجارت و... از رهنمود های اقتصادی دولت در راستای توسعه استان استقبال کرد.


دکتر رحیمی در ادامه این دیدار  با اشاره به اینکه میزان ۲۵.۳ درصد منابع مالی پیش بینی شده برای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی برنامه ششم توسعه از محل منابع خارجی افزود: استان فارس تلاش ویژه ای برای جذب سرمایه گذاران خارجی به عمل آورده و آمار عملکرد ده ماهه امسال به قرار جلب ۱۸۱ میلیون دلار  و صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی توسط وزارت اقتصاد و دارایی و همچنین به دلیل شرایط تحریمی ورود ۳۵ میلیون دلار نیز از منابع غیر رسمی صورت گرفته که در حال رایزنی با سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برای تایید مدارک و ورود این سرمایه هستیم.


وی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه  علیه دولت جمهوری اسلامی و برای بهبود جذب سرمایه گذران خارجی در شرایط تحریمی ، به ارائه پیشنهاداتی از سوی استانداری فارس پرداخت.

رفع موانع موجود در مسیر توسعه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران خارجی از جمله این پیشنهادات بود.

استاندار فارس همچنین به سفر قریب الوقوع هیأت دولت به استان اشاره کرد و با بیان اینکه  لیست تسهیلات درخواستی واحد ها و طرح های اقتصادی استان اعم از تکمیل پروژه های بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و یا مشارکت در تامین مالی آماده واگذاری به متقاضیان یا اعطای تسهیلات  سرمایه در گردش مهیا شده است از معاون اقتصادی رئیس جمهور خواست دستور دهد شورای هماهنگی بانک های کشور ضمن مشارکت جدی در تامین مالی طرح های سرمایه گذاری استان میزان مشارکت کلی هر یک از بانک ها در این رابطه را نیز به استان اعلام کنند تا در صورت امکان در قالب تفاهم نامه  های پیشنهادی سفر رئیس جمهور نیز تنظیم شود.

دیدار با حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات از دیگر برنامه های استاندار فارس در این سفر بود.

دکتر عنایت الله رحیمی در این دیدار با اشاره به پتانسیل استان فارس برای احداث نیروگاه های برق تجدید پذیر به ویژه نیروگاه های خورشیدی و همچنین استقبال سرمایه گذاران  دراین زمینه  از مدیرعامل بانک صادرات خواست  در خصوص اعطای تسهیلات از محل منابع مختلف از جمله منابع داخلی یا منابع موجود از محل قراردادهای عاملیت صندوق توسعه ملی برای تامین مالی این طرح ها دستورات لازم را ارائه دهند.

وی همچنین پیشنهاد داد تفاهم نامه ای در این زمینه با شرکت برق منطقه ای فارس منعقد شود.

تعیین تکلیف طرح های تملک شده بانکی و احیاء واحد های راکد تولیدی از دیگر موضوعاتی بود که نماینده عالی دولت در استان فارس در دیدار خود با مدیرعامل بانک صادرات به آن پرداخت.
همچنین استاندار فارس در دیدار با دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز مباحث مرتبط با اعتبارات استان را دنبال نمودند.

 در جریان این سفر نشستی نیز با نمایندگان مجمع جهانی اهل بیت (ع) و همچنین صندوق توسعه حرم‌های شاهچراغ (ع)، امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) با هدف حل مشکلات فراروی توسعه حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top