دانلود اپلیکیشن اندروید

شهردار شیراز، لزوم زنده کردن فضاهای گمشده شهری در شیراز

شهردار شیراز بر لزوم شناسایی و زنده کردن فضاهای گم شده در این کلانشهر با هدف پاسخگویی به بخشی از مطالبات مردم و تحقق ایده انسان‌محوری، تاکید کرد.


حیدر اسکندرپور یکشنبه ۲۷ بهمن در آیین افتتاح پارک محله‌ای تل بادی و افتتاح و کلنگ زنی تعدادی از پروژه‌های شهرداری‌های مناطق ۲، ۴ و ۵ شیراز بیان کرد: مردم همیشه از رها شدن زمین و مجموعه‌های کنار خیابان‌ها و کوچه‌هایی که تبدیل به زباله دان و دردسر شده، گلایه دارند و ضروری است که اینگونه فضاها تعیین تکلیف شوند.

او افزود: یک دستور کار برای همه شهرداران مناطق ابلاغ کرده‌ایم که هر شهردار منطقه حداقل بین سه تا ۵ فضای گمشده شهری را تبدیل به فضای زنده کند.

شهردار شیراز تاکید کرد: در اینگونه فضاها باید به جای کف سازی بتنی و موزاییک، از فضای سبز و زنده برخوردار باشد که برای شهروندان جذابیت داشته باشد.

شهردار منطقه ۴ شیراز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه هدف شهرداری توزیع عادلانه خدمات شهرداری در سطح منطقه است، گفت: دو هدف کوتاه مدت و بلند مدت در اجرای پروژه‌های شهرداری پیش‌بینی کرده‌ایم که پارک محله‌ای تل بادی از جمله اهداف کوتاه مدت ماست کت طی دو ماه به بهره برداری رسیده است.

اصغر سروی، اجرای پروژه فضای شهری ٥ هزار متری باغ جنت، پیاده روی باغ حوض و باهنر شمالی را از دیگر پروژه‌های زودبازده ذکر و خاطرنشان کرد که چنین پروژه‌هایی در راستای پروژه‌های انسان محور اجرایی می‌شوند.

وی همچنین ساماندهی حاشیه بلوار رحمت، پارک هفت هکتاری کشن و پروژه باغ ایرانی را از دیگر پروژه‌هایی برشمرد که در منطقه ۴ شهرداری در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه ۴ شیراز عنوان کرد: علاوه بر پروژه‌های عمرانی منطقه، پروژه‌هایی چون تقاطع رودکی، بلوار ٥٥ متری مهدیه و تقاطع مهدیه امیرکبیر به صورت کلان در شهرداری در حال اجراست.

به گزارش ایسنا، افتتاح پارک محله‌ای تل بادی، کلنگ زنی پیاده راه سلامت در بلوار احمد ابن موسی(ع)، افتتاح پارک شهدای قشقایی و  افتتاح ایستگاه آتش نشانی بلوار ماذون قشقایی از جمله پروژه‌هایی بود که با حضور شهردار مرکزی شیراز، شهرداران مناطق و اعضای شورای شهر انجام شد.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top