دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس: تسهیلات پرداخت شده سال گذشته در استان فارس ۲۴هزار و ۳۳۲میلیارد تومان بوده است

 

استاندار فارس کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری استان: تسهیلات پرداخت شده سال گذشته در استان فارس ۲۴هزار و ۳۳۲میلیارد تومان بوده است / ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در صدور مجوزهای بدون نام سرمایه گذاری مثبت است


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه اقتصادی ، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در زمینه صدور مجوزهای بدون نام سرمایه‌گذاری این ارزیابی را مثبت دانست و تاکید کرد: روند صدور مجوزهای بی نام در استان باید تکمیل شود و شاخص‌هایی همچون بازگشت سرمایه و سود بیشتر مد نظر قرار گیرد تا سبب ایجاد اشتیاق در سرمایه گذاران باشد.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی هدفمند در جذب سرمایه گذار، عنوان کرد: در هنگام صدور هر مجوز بی نام حتما باید پیوست رسانه‌ای آن نیز مورد توجه باشد.
 
وی ادامه داد : توجه کارشناسی و تخصصی به مزیت های نسبی استان و هدف گذاری بر مخاطبان خاص در اطلاع رسانی رسانه‌ای تاثیر غیر قابل انکاری در جذب سرمایه گذار دارد.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس درباره کارگروه های مصوبی که باید ذیل کارگروه اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال شکل بگیرد ، گفت: این کارگروه‌ها باید با سمت تخصصی شدن پیش بروند  وقت کمتری از مدیران بگیرند.
 
در این جلسه همچنین مشکلات دست اندرکاران تولید و صادرات پودر شیرین بیان مطرح شد.
 
 دکتر رحیمی با بیان اینکه تولید این محصول با توجه به سابقه و پتانسیل محیطی از برندهای استان فارس محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: پیگیری های لازم در سطوح استانی و ملی برای رفع مشکلات این صنعت در دستور کار مجموعه مدیریتی استان قرار می‌گیرد.
 
استاندار فارس همچنین با تاکید بر اینکه  راه اندازی پایانه صادراتی  به ویژه در زمینه کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، عنوان کرد : این پروژه در حال حاضر 20 درصد پیشرفت فیزیکی و 80 درصد پیشرفت برنامه ای دارد که باید با جدیت و سرعت بیشتری به آن پرداخته شود.
 
بر اساس دستور دکتر رحیمی مقرر شد گزارش های کامل در این زمینه در جلسه آتی کارگروه مطح و اقدامات لازم برای رفع مشکلات انجام شود.
 
وی همچنین به تفاهم نامه وزارت کشور و نیروهای مسلح درباره نیروهای سرباز اشاره کرد و گفت: با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت باید این نیروها بر اساس تخصص و توانایی و علاقه مندی در بخش های مختلف مشغول شوند تا پس از پایان دوره خدمت توانمندی ها و تخصص های کاربردی را کسب کنند.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال گذشته حجم تسهیلات پرداختی در استان 24هزار و 332 میلیارد تومان بوده که توسط بانک ها پرداخت شده است، این عدد را درخور توجه توصیف کرد و در ادامه گفت: البته انتظار داریم در سال 99 شاهد رشد حداقل 30درصدی این تسهیلات باشیم.
 
رئیس کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری استان فارس افزود: از این 24هزار و 332 میلیارد تومان ،  13درصد  مربوط به بخش کشاورزی ، 17 درصد بخش صنعت و معدن ، 11درصد بخش مسکن ، 46درصد بازرگانی و خدمات، 10درصد وام قرض الحسنه ، 2درصد صادراتی و 1درصد سایر تسهیلات بوده است.
 
وی با بیان اینکه استان فارس در بعد اقتصادی چند وجه مختلف دارد، اظهار کرد: انتظار داریم توجه بیشتری به شکل گیری شغل های پایه ای شود  که زمینه ایجاد سایر مشاغل را فراهم می کنند..
 
استاندار فارس با تاکید بر اینکه بانک ها باید بکوشند نسبت مصارف به منابع را افزایش دهند، خاطرنشان کرد: جایگاه استان در پرداخت تسهیلات حداقل باید چهارم باشد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top