دانلود اپلیکیشن اندروید

پیشرفت ۸۰ درصدی ۲۵ یادمان شهدا در فارس

استاندار فارس گفت: ۲۵ یادمان شهدا در استان فارس بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

 عنایت الله رحیمی شنبه در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: شورای حفظ آثار شورایی میان بخشی است و وظیفه تمامی دستگاه‌های اجرایی انجام فعالیت‌های مستمر در این حوزه است البته تمامی اقدامات میسّر توسط دستگاه‌های اجرایی باید در حوزه دفاع مقدس اجرا شود.

عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس با اشاره به اینکه تلاش‌های صورت گرفته توسط دستگاه‌های ذیربط نباید فراموش شود، ضمن تاکید بر توجه به برگزاری یادمان شهدا بیان کرد: برگزاری یادمان شهدا و شناسایی شهدای گمنام یکی از برنامه‌هایی است که توسط بنیاد حفظ آثار انجام شده و امید است تا پایان امسال یادمان شهدای که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند به پایان و به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: ۲۵ یادمان شهدا در استان فارس بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دستگاه‌های اجرایی باید ضمن همکاری در این بخش، زمینه تهیه و چاپ کتاب در حوزه دفاع مقدس را فراهم کنند.

استاندار فارس در بخش دیگری از صحبت‌های خود نمایشگاه دائمی دفاع مقدس را فرصتی مناسب برای گردشگری مذهبی دانست و افزود: می‌توان از فضای نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در پدافند غیرعامل نیز استفاده کرد و این نمایشگاه حسنات بسیار زیادی هم برای شهر و هم برای استان دارد.

رحیمی در خصوص تأسیس پارک موزه در شهرستان‌های استان نیز عنوان کرد: تأسیس موزه در ۱۲ شهرستان نیاز به تحقیق و پژوهش در اولین گام دارد و در گام‌های بعدی با در نظر گرفتن توانمندی‌های قانونی نسبت به ایجاد پارک موزه اقدام شود.

استاندار فارس در خصوص نحوه بودجه‌ریزی در سال آینده نیز در این جلسه بیان کرد: بودجه هزینه‌های دولت بودجه انقباضی است و امید است در بودجه ریزی سال ۹۹ بودجه عمرانی شرایط متفاوتی را نسبت به امسال ایجاد کند.

وی در پایان در خصوص همکاری میان دستگاهی نیز گفت: باید شرایطی فراهم شود که دستگاه‌های اجرایی بتوانند در کنار یکدیگر نسبت به انجام فعالیت‌های مشترک اقدام کنند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top