دانلود اپلیکیشن اندروید

وزیر بهداشت: آرزوهای بزرگ حوزه سلامت به برکت انقلاب محقق شد

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی حتی با شهادتش هم وفاق ملی را تضمین کرد، گفت که به برکت انقلاب اسلامی آرزوهای بزرگ حوزه سلامت در اقصی نقاط ایران، محقق شد.


دکتر سعید نمکی، در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن شهر لامرد، ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی، شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی را عامل وفاق ملی عنوان کرد.

وی در ادامه افتتاح مرکز MRI شهرستان لامرد، در آئین راهپیمایی ۲۲ بهمن در این شهرستان حضور یافت و به عنوان سخنران ویژه این آئین، پیرامون دستاوردهای ۴۱ ساله انقلاب اسلامی در حوزه سلامت کشور سخن گفت.

نمکی همچنین گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحولات شگرفی به ویژه در حوزه سلامت کشور ایجاد شد که از آن جمله می توان به توسعه قابل توجه حضور پزشکان و متخصصان ایرانی در تمامی مناطق کشور اشاره کرد.

او با بیان اینکه در سال های پیش از انقلاب اسلامی، تنها ۶ دانشکده علوم پزشکی در کشور فعالیت داشت، از افزایش این تعداد به ۶۶ دانشگاه و دانشکده در کشور و تربیت متخصصان برجسته، به عنوان یکی از دستاوردهای مهم حوزه سلامت اشاره کرد.

وزیر بهداشت تعداد تخت های بیمارستانی در سال های پیش از انقلاب اسلامی را نیز ۵۶هزار تخت اعلام کرد که در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به ۱۲۰ هزار تخت افزایش یافته است.

 

فعالیت ۱۸ هزار خانه بهداشت در اقصی نقاط ایران

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت، خانه های بهداشت کشور از هزار و ۸۰ مورد، اکنون به ۱۸ هزار مورد افزایش و تا دورترین مناطق کشور نیز توسعه یافته است.

نمکی آمار واکسیناسیون جمعیت بیش از ۸۰میلیونی کشور را نیز ۱۰۰درصد عنوان کرد و ادامه داد: امسال به عنوان پیشتاز در کشورهای منطقه، موفق به دریافت گواهی حذف سرخک از سازمان جهانی بهداشت شدیم و امیدواریم ریشه کنی مالاریا را نیز به زودی جشن بگیریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از صحبت های خود به اپیدمی بیماری آنفولانزا در جهان اشاره کرد که بسیاری کشورها را درگیر کرده بود و گفت: در ایران به کمک سیستم بهداشتی قوی، موفق به مهار این بیماری شدیم.

تولید ۹۷ درصد داروی موردنیاز در داخل کشور

او همچنین به موفقیت های نظام سلامت کشور در عرصه خدمات دارویی اشاره کرد و افزود: در سال های پیش از انقلاب اسلامی، تنها ۲۵درصد داروی موردنیاز کشور در داخل تولید می شد و اکنون علاوه بر افزایش این آمار به ۹۷ درصد، موفق به صادرات دارو به دیگر کشورها نیز شده ایم و کمبودهای دارویی، نسبت به سال گذشته، به یک سوم کاهش یافته است.

نمکی همچنین از پیشرفت در حوزه پژوهش و فناوری به عنوان دیگر دستاورد عرصه سلامت کشور نام برد و اظهار کرد: با پیشرفت های قابل توجه هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان که به صورت جهادگونه فعالیت می کنند، نیازهای جامعه در زمینه تجهیزات پزشکی و دیگر عرصه ها، تامین شده است.

وزیر بهداشت، راه اندازی خدماتی مانند دستگاه MRI را از آرزوهای شهرهای بزرگ کشور در سال های پیش از انقلاب اسلامی برشمرد که اکنون به برکت انقلاب اسلامی، در تمامی مناطق کشور در حال تحقق است.

وزیر بهداشت در این آئین، به پاسداشت یاد و خاطره سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت و این شهید والامقام را حائز خصلت های انسانی بسیاری دانست که با گذشت زمان از این فاجعه، بیشتر عیان می شود.

شهید سپهبد قاسم سلیمانی؛ شهید مظلوم ضدتروریست

دکتر نمکی افزود: امروز تمام جهان، شهید سپهبد قاسم سلیمانی را به عنوان شهید مظلوم ضدتروریست می شناسند که برای زمین گیر کردن منافقان، تروریست ها و به ویژه داعش، تلاش ها و اقدامات بسیاری انجام داد.

وزیر بهداشت با اشاره به طرح ریزی ترور این شهید اسلام و انقلاب از سوی صهیونیست ها و آمریکا، ادامه داد: اکنون آنان از شهید سلیمانی، بیش از زمان حیات او واهمه دارند و این نشان دهنده عظمت و روحیات بزرگ میلیون ها سرباز ولایت و ایران و امام حسین(ع) است.

او شهادت سردار سلیمانی را عامل وفاق ملی دانست که همه چهره های سیاسی برای پاسداشت این سردار ملی و عقیدتی حضور یافتند و این عظمت در دنیا به نمایش گذاشته شد.

نمکی با تاکید بر پاسداشت خون شهید سلیمانی، اضافه کرد: پس از به شهادت رساندن سپهبد شهید سلیمانی، آمریکا در نظر هم پیمانانش محکوم شد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت شامگاه دوشنبه ۲۱ اسفند، به استان فارس و شهرستان لامرد سفر کرد و بازدیدی شبانه از مراکز بهداشتی، درمانی داشت.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top