دانلود اپلیکیشن اندروید

پیام استاندار فارس به مناسبت سالروز صدور فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل شوراها


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس،متن پیام دکتر عنایت الله رحیمی به شرح زیر است:
بِسم الله الرَحمن الرَحیم
وَ اَمرُهُم شُورا بَینَهُم (قرآن کریم)
نهم اردیبهشت، سالروز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا به فرمان امام خمینی(ره)، نقطه عطفی در به رسمیت شناختن حق حضور مردم در تعیین سرنوشت خویش و عنایتِ معنادار به مشارکت مردم در امور بود.
 
قرآن کریم، کلام و سیره پیامبر مکرم اسلام(ص) و امامان معصوم(ع) ، اندیشه های امام خمینی(ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری و اصولی از قانون اساسی جمهوری اسلامی در مورد ارزش و جایگاهِ «مشورت و شورا»، به خوبی، ترسیم گر باورمندی به امر مهم «شورا» و اهتمام به تحقق مردمسالاری دینی در پرتو مشارکت مردمی است.

تشکیل شوراها گامی بلند برای تحقق اصولی از قانون اساسی و شکل گیری نهادی برای خدمت به مردم و حل عملگرایانه مشکلات عینی کشور است.

دولت تدبیر و امید بر تقویت مشارکت مردم در مدیریت ها تاکید داشته، در تفویض بسیاری از اختیارات قانونی به شوراها کوشیده و تلاش داشته است تا حد ممکن، تدبیر امور مردم را به خود آنان واگذار کند متقابلاً شوراها نیز در حدّ اختیارات قانونی عموماً با تلاش و پیگیری به رسالت خود عمل نموده و امروز هم در تلخ کامیِ کروناویروس به یاری مردم شتافته و در کنار دیگر یاریگران، خدمتگزار مردم هستند.

سالروز صدور فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل شوراها، فرصت مناسبی است تا کارنامه ی بیش از دو دهه این نهاد نوپا در نظام جمهوری اسلامی را از آیینه ی نقد و نظر بگذرانیم و منصفانه با تقویت نقاط قوت و زدودن عیب و کاستی ها، با آب حیاتِ امید به بالندگی آن، کمک کنیم. 

اینجانب نهم اردیبهشت سالروز تشکیل شوراهای شهر و روستا را خدمت اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا و مردم فهیم فارس، تبریک و تهنیت عرض نموده، امیدوارم با همت اعضای محترم شوراهای اسلامی روستاها و شهرها و شوراهای فرادستی، در سایه دوراندیشی و عقلانیت، در جلب حداکثری مشارکت مردم در جهت عمران و آبادانی روستا، شهر، استان و کشور، شاهد تحقق اهداف بلند و چشم اندازهای ترسیم شده باشیم. 
رحیمی – استاندار فارس

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top