دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس:رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه پیوند برادری و نوع دوستی را در جامعه تقویت کرده است


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس ، دکتر عنایت الله رحیمی در آیین آغاز مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و  کمک مومنانه  ضمن تقدیر از تلاش‌ها و همراهی‌های همه اقشار، گروه‌ها، نهادها و سازمان‌هایی که در امر مقابله با بیماری کرونا و تبعات اجتماعی آن همکاری کردند ، این اقدامات را بزرگ و  اثر گذار دانست و عنوان کرد: بی تردید آنچه در این‌ راستا در استان فارس انجام شده است ، سبب تقویت برادری و اخوت و نوع دوستی در جامعه شده و بخش‌هایی از محرومیت های ایجاد شده در اثر شیوع کرونا را از بین می‌برد.
 
استاندار فارس با تاکید بر اینکه ارشادات نماینده ولی فقیه در استان و حمایت های آیت الله دستغیب در موفقیت رزمایش مواسات همدلی و کمک مومنانه در استان اثر گذار بوده است افزود از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون اقدامات زیادی در راستای مقابله پیشگیری کاهش آسیب های اجتماعی محرومیت زدایی از سویی بخش های مختلفی از جمله سپاه، بسیج، کمیته امداد امام خمینی، سازمان های مردم نهاد و خیرین دستگاه های دولتی، شهرداری ها بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شده است. 
 
توزیع  بسته های معیشتی در سراسر استان از جمله اقداماتی است که استاندار فارس به آن اشاره کرد نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین از اختصاص وام های ۵ میلیون تومانی و ۱۰ میلیون تومانی قرض الحسنه به اقشار مختلف جامعه از سوی دولت اشاره کرد و گفت در این راستا ۱۰۰ وام ۱۰ میلیون تومانی و ۵۰۰ وام ۵ میلیون تومانی نیز به کادر درمانی بیمارستان های درگیر با بیماری کرونا اختصاص داده شده است.
 
 
استاندار فارس همچنین به توزیع چندین هزار بن کارت معیشتی و کارت هدیه در میان اقشار آسیب پذیر اشاره کرد و گفت اقدام مذکور با این رویکرد انجام شده است که خانواده‌های مورد نظر بتواند نیازهای مدنظر خود را از این طریق تامین کنند.
 
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس بیان کرد:  اختصاص وام‌های معیشتی از دیگر روش های حمایتی دولت برای جبران خسارت های ناشی از شیوع بیماری کرونا بوده است که بر این اساس در استان فارس بالغ بر یک میلیون و ۴۸ هزار خانوار از وام های معیشتی استفاده کرده اند و ۹۹۱ هزار خانواده نیز از تسهیلات یک میلیونی  که دولت برای آنها در نظر گرفته بود بهره مند شدند.
 
دکتر رحیمی  پرداخت بیمه بیکاری را از دیگر  اقدامات حمایتی دولت در راستای  جبران آسیب های اقتصادی ناشی از  شیوع کرونا برشمرد  و  اظهار کرد در استان فارس ۷۱ هزار کارگر از این طرح  استفاده  کرده‌اند.
 
 وی براز امیدواری کرد با یاری خداوند و همراهی مردم‌شریف استان فارس ، شیوع این بیماری و تبعات اقتصادی و اجتماعی آن‌را با یاری خراوند و همراهی مردم و مسئولان در استان فارس پشت سر بگذاریم.
 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top