دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس: بیش از همیشه به پشتوانه معنوی و فرهنگی دفاع مقدس نیاز داریم


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس  استان فارس، اقدامات انجام شده در حوزه دفاع مقدس در استان را رو به رشد توصیف کرد و افزود: ۸ سال دفاع مقدس از داشته‌های ارزشمند ماست که به این نعمت بزرگ و عناصر خالق آن افتخار می‌کنیم و تک تک این بزرگواران را گرامی می‌داریم. 
رئیس شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  استان فارس تاکید کرد: تکریم یاد و خاطره دفاع مقدس هر ساله در دستور کار قرار دارد،  به ویژه  در این ایام که به پشتوانه این اندوخته معنوی بیش از گذشته نیاز داریم.
وی بیان کرد:  اینکه امروز  نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران در اقصا نقاط جهان حرفی برای گفتن دارند متاثر از  رشادت های خالقان دفاع مقدس و ایثارگری‌ها و از جان گذشتگی‌های آنها است.
 دکتر رحیمی با بیان اینکه ۸ سال دفاع مقدس جز محدود جنگ‌هایی بود که وجبی از خاک کشور واگذار نشد ، اظهار کرد: این داشته بزرگ در کنار سایر دستاورد های معنوی و فرهنگی در توسعه و تعالی جامعه تاثیر چشمگیری دارد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر شعار "ما قوی هستیم" تاکید داشته اند، خاطرنشان کرد: لازمه قوی بودن برخورداری از مولفه‌های مختلفی همچون همراهی مردم با نظام سیاسی، برخورداری از نیروی نظامی و تجهیزات کار آمد و به روز ، موقعیت جغرافیایی، ایدئولوژی و آرمانخواهی ، برخورداری از رهبری با بصیرت و جامع نگر ، نیروی انسانی و منابع طبیعی  است که کشور و ملت ما دارای این مواهب و شاخص ها هستند ؛ بنابراین می‌توانیم در جایگاه کشوری قوی ظاهر شویم.
دکتر رحیمی با تاکید بر اینکه ملتی که شهادت را سعادت می‌داند هرگز در برابر ظلم سر تعظیم فرود نمی آورد عنوان کرد: استان فارس با داشتن ۲۷۰ هزار رزمنده ، ۳۸ هزار جانباز و ۲ هزار آزاده گنجینه ‌ای غنی از خالقان دفاع مقدس دارد که باید از توان و اندیشه و ابعاد معنوی این سرمایه گرانبها به نحو مطلوبی استفاده کنیم.
رئیس شورای نشر آثار و حفظ ارزش های دفاع مقدس استان فارس با اشاره به اینکه در سال ۹۸ برنامه‌های خوبی به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد و برنامه‌های در خور توجهی نیز برای سال ۹۹ تدوین شده است ، افزود: باید برنامه های فاخر و اثر گذاری در راستای بیان اهداف شهدا در دستور کار مراسم چهل سالگی دافع مقدس قرار گیرد.
تدریس و آموزش در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس در دانشگاه‌ها و همچنین توجه به ترویج فرهنگ دفاع مقدس در کانون خانواده ، پیگیری اخذ اعتبارات مورد نیاز در این حوزه و مکلف بودن دستگاه های اجرایی به همکاری با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این جلسه به آنها پرداخت.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top